Novinky z Českého běhu žen

29. 03. 2024

Proč se rozběhnout, a navíc se slevou 20%? Výjimečná Velikonoční šance pro vás!

Jaro je ten pravý čas se pomalu rozběhnout. Delší dny, větší teplo, vše se probouzí. I vaše touha se nabrat síly a běžet.  Když víte proč, jde to ještě lépe. Zde malé připomenutí, proč vlastně běhat.

26. 02. 2024

Registrace 2024

Online registrace jsou spuštěny.

Registrace včetně startovních listin naleznete zde »

11. 02. 2024

Jak funguje ženský cyklus, co v jeho rámci dělat v tréninku, jak skutečně působí antikoncepce a mnoho dalšího

To byla témata prvního z řady seminářů na téma žena ve sportu, kterou realizovala KAAO v pátek 9. 2. v Ostravě. Na 70 účastníků z řad atletů, atletických trenérů, ale i zástupců dalších sportů mělo k dispozici odborníky z praxe s dlouholetými zkušenostmi, kteří otevřeně hovořili o rizicích vysoké sportovní zátěže primárně pro dívčí a ženský organismus a psychiku, ale dotkly se i rozměrů, které jsou pro obě pohlaví společné. 

04. 02. 2024

Nový ročník, nový rozměr, nová výzva, nový termín, tričko v ceně a vůbec …

Konečně je to tady. Novinky k Českému běhu žen Ostrava 2024. Bude to už 12. ročník a my věříme, že budete zase u toho. 12. ročník znamená nový rozměr, novu výzvu a nový termín … My všechny budeme součástí něčeho většího!  To, co ale na Českém běhu žen máme nejraději, zůstane. Pořád to bude ten nejusměvavější závod na světě pro všechny holky, dámy, děvčata.

06. 06. 2023

Dámy, byly jste opět skvělé! Děkujeme!

Je nám ctí, že můžeme říct: „Zase skvělá atmosféra a stovky spokojených a usměvavých běžkyň. Letošní 11. ročník závodu v centru Ostravy se povedl."

Ke každému hodnocení patří malá rekapitulace. Tedy, kromě závodu jednotlivkyň i letos startovaly týmy. Běžecké tratě na 2,5 km, 5 km a 10 km zůstaly stejné. Ženy a dívky si užily i chůzi s Nordic Walking holemi na 2,5 km. Celkem se na start postavilo 802 závodnic, nejvíc z nich si vyzkoušelo trať 5 km.

Hlavním smyslem závodu je především nevšední zážitek, a to samozřejmě sportovní. Proto nechyběla pochopitelně časomíra a společné vyhlášení vítězek jednotlivých kategorií doplněné oblíbenou tombolou. V závodě Nordic Walking na 2,5 km byla nejrychlejší Jarmila Šmiřáková, běh na 2,5 km vyhrála Kateřina Zajončková, na 5 km Petra Pastorová a na 10 km Kateřina Ondrušík. Její čas 41:28 minut svědčí o tom, že se běhání věnuje naplno. Nicméně, v Českém běhu žen se každý čas počítá, a jak víme, nejednou už první nesmělé běžecké krůčky na tomto závodě odstartovaly „běžeckou nákazu“ a přivedly k pravidelnému sportu mnoho žen.

Mezi dárky pro všechny účastnice patřila i Simona Salátová, skvělá slovenská stand-up komička a úžasná žena. Simona byla k dispozici od prvního startovního výstřelu až po předání posledního dárku v tombole. Bavila všechny přítomné a bavila se i ona sama, jak po závodě několikrát nadšeně zopakovala. Nechyběla samozřejmě ani osvědčená dvojice moderátorů Jakub Kohák a Michal Dusík.

A nezapomeňte, Český běh žen Ostrava je určen sportovkyním všech výkonnostních kategorií, tedy i těm dámám, které se za sportovkyně (zatím) tak zcela nepovažují. Pošlete tedy dobrou zprávu o naší společné akci i holkám ve vašem okolí, co s během zatím jen teoreticky laškují.

 

Máme tady pro vás vzkaz od Simony Salátové:  „Jste úžasné, úžasné a já jsem si tento den užila. Děkuji vám, dámy! A přeji všem každý den aspoň kapku takové radosti, jako jsem s vámi zažila na Českém běhu žen já!“

 No a my se připojujeme!

 

Stránka 1 z 33   >  >>