06. 06. 2023

Dámy, byly jste opět skvělé! Děkujeme!

Je nám ctí, že můžeme říct: „Zase skvělá atmosféra a stovky spokojených a usměvavých běžkyň. Letošní 11. ročník závodu v centru Ostravy se povedl."

Ke každému hodnocení patří malá rekapitulace. Tedy, kromě závodu jednotlivkyň i letos startovaly týmy. Běžecké tratě na 2,5 km, 5 km a 10 km zůstaly stejné. Ženy a dívky si užily i chůzi s Nordic Walking holemi na 2,5 km. Celkem se na start postavilo 802 závodnic, nejvíc z nich si vyzkoušelo trať 5 km.

Hlavním smyslem závodu je především nevšední zážitek, a to samozřejmě sportovní. Proto nechyběla pochopitelně časomíra a společné vyhlášení vítězek jednotlivých kategorií doplněné oblíbenou tombolou. V závodě Nordic Walking na 2,5 km byla nejrychlejší Jarmila Šmiřáková, běh na 2,5 km vyhrála Kateřina Zajončková, na 5 km Petra Pastorová a na 10 km Kateřina Ondrušík. Její čas 41:28 minut svědčí o tom, že se běhání věnuje naplno. Nicméně, v Českém běhu žen se každý čas počítá, a jak víme, nejednou už první nesmělé běžecké krůčky na tomto závodě odstartovaly „běžeckou nákazu“ a přivedly k pravidelnému sportu mnoho žen.

Mezi dárky pro všechny účastnice patřila i Simona Salátová, skvělá slovenská stand-up komička a úžasná žena. Simona byla k dispozici od prvního startovního výstřelu až po předání posledního dárku v tombole. Bavila všechny přítomné a bavila se i ona sama, jak po závodě několikrát nadšeně zopakovala. Nechyběla samozřejmě ani osvědčená dvojice moderátorů Jakub Kohák a Michal Dusík.

A nezapomeňte, Český běh žen Ostrava je určen sportovkyním všech výkonnostních kategorií, tedy i těm dámám, které se za sportovkyně (zatím) tak zcela nepovažují. Pošlete tedy dobrou zprávu o naší společné akci i holkám ve vašem okolí, co s během zatím jen teoreticky laškují.

 

Máme tady pro vás vzkaz od Simony Salátové:  „Jste úžasné, úžasné a já jsem si tento den užila. Děkuji vám, dámy! A přeji všem každý den aspoň kapku takové radosti, jako jsem s vámi zažila na Českém běhu žen já!“

 No a my se připojujeme!