20. 05. 2022

Přehled dopravních opatření spojených s Českým během žen

Český běh žen je městský silniční závod pro ženy a dívky všeho věku a výkonnosti. Letošní jubilejní 10. ročník se uskuteční 25. 5. 2022. Běží se na tratích centrem našeho jedinečného industriálního města Ostravy. Celkově běžkyně vyrazí na tratě jsou dlouhé 2,5 km, 5 km a 10 km.

Start závodu je umístěn na Náměstí biskupa Bruna u Fóra Nová Karolina odkud běžkyně vyrazí na trasu v následujících čase:

2,5 km Nordic Walking » start 9:30 očekávány čas poslední závodnice v cíli 10:10

2,5 km » start 11:45 očekávány čas poslední závodnice v cíli 12:10

5 km » start 12:30 očekávány čas poslední závodnice v cíli 13:20

10 km » start 13:40 očekávány čas poslední závodnice v cíli 14:55

Vzhledem k délce a vytýčení tratě ovlivňují i život nezávodníků. Abychom chod města ovlivnili minimálně, uvádíme níže výčet dopravních omezení spojených se závodem. 

Ulice na Šalomounu – bude průjezdná kyvadlovým způsobem

Ulice Žofínská – bude jednosměrná pouze pro výjezd směrem na ulici Na Karolíně. Ze strany ulice 28. října bude také jednosměrná pro vjezd do oblasti. Vjezd také křižuje trasu závodu, kdy v době běhu
závodnic průjezd bude řízen na povolení pořadatelské služby.

Ulice 28. října – Na úrovní ulice Žofinské křižují závodnice ulici 28. října. V době běhu závodnic bude průjezd řízen na povolení pořadatelské služby.

Pěší zóna centrum – Po ulici 28. října v pěší zóně dále závodnice pokračují na Masarykovo náměstí a následně ulicí Poštovní. Pohyb po pěší zóně bude nebude zásadně omezen, pouze zde bude vytvořen
koridor pro běžkyň.

Ulice Dvořákova - Na úrovní ulice Poštovní křižují závodnice ulici Dvořákovu. V době běhu závodnic bude průjezd řízen na povolení pořadatelské služby.

Ulice Matiční - V době běhu závodnic bude uzavřena.

Ulice Přívozská, Dr. Šmerala, Sokolská třída v křížení s ulici Matiční bude v době běhu závodnic průjezd řízen na povolení pořadatelské služby.

Z ulice Hrabákova bude výjezd možný pouze směrem na ulici Kratochvílovu.

Cyklostezku v Komenského sadech nebude možné využít od ulice Matiční až po Novou Radnici. Stejně tak nebude možno využít cyklo stezsku na pravém břehu Ostravice v obdobném rozsahu.
Ulice Horova - bude uzavřena v době běhu závodnic touto ulicí.

 Tretě jednotlivých závodů naleznete zde >

 

Omlouváme se za komplikace spojené s Českým během žen Ostrava a pevně věříme, že společně vše zvládneme s úsměvem.