| ENGLISH | POLSKI |

dnů

  

hodin

  

minut

  

sekund

 

01. 10. 2020

V sobotu startujeme. Malá rekapitulace organizačních novinek a tras.

Současná epidemiologická situace si vynutila jiný termín, starty ve vlnách i změny v doprovodném programu. Online registrace jsou již uzavřeny, je však možné registrovat se na místě u prezentace. To platí jak pro nové zájemce, pro něž zbývá ještě několik málo míst, tak pro držitele dárkových kódů, například ze soutěže s dm. Prezentace bude otevřena v pátek od 15 do 21 hodin. V sobotu pak od 8 hodin. Nejpozději je možné registrovat se 30 minut před svým závodem. Doporučujeme však minimálně hodinu před startem.

 

START VE VLNÁCH

Jen pro připomenutí. Český běh žen Ostrava bude letos startovat ve vlnách, tak aby počet žen na startu nepřekračoval limity současných epidemiologických opatření. Každá disciplína má svou barvu a závodnice včetně účastníků rodinného běhu dostanou u prezentace barevnou značku s označením pořadí startovní vlny na své startovní číslo. Podle čísla vlny je pak budou rozhodčí a dobrovolníci řadit na startu, aby zachovaly předepsané odstupy.

 

MĚŘENÍ

Čas bude měřen na cílové čáře všem stejně čipovými zařízením. Start ve vlnách čas neovlivní.

 

NOVÉ MÍSTO PREZENTACE

Nové je proto i místo prezentace. Ta bude probíhat ve velké hale Trojhalí, jak již bylo zmíněno v pátek od 15 až do 21 hodiny v sobotu od 8 hodin. Online registrace jsou již sice uzavřeny, ale zájemci o start v hlavním závodě i Rodinném běhu s dm se mohou registrovat na místě. 

 

ROZCVIČENÍ

Pravidlům je uzpůsobeno i rozcvičení závodnic a doprovodný program. Vše od začátku do konce koordinují svými znělými hlasy jedineční moderátoři a fanoušci českého ženského běhu Jakub Kohák a Michal Dusík.

 

ÚSCHOVNA

Úschovna bude hygienická, bezdotyková. Z vašich rukou do pytle, který vám podrží některý z našich kolegů v rukavicích a s rouškou, vy vložíte své věci a my zabalíme a označíme číslem jako obvykle. Uskladníme, po závodě vydáme stejným způsobem. Umístění úschovny bude ve spojovací chodbě Trojhalí a bude označeno.

 

TRATĚ

Zde najdete aktuální tratě všech závodů >

 

Čestná prohlášení

O BEZINFEKČNOSTI

V souvislosti se známými současnými opatřeními, prosíme naléhavě všechny účastnice a účastníky Českého běhu žen Ostrava a to včetně Rodinného běhu s dm, aby si k prezentaci přinesli vyplněné a podepsané Čestné prohlášení. Čestné prohlášení je povinné a bez něj nebude závodnice či závodník připuštěn k účasti v závodu. Týká se zdravotního stavu a potvrzení, že závodnici či závodníkovi není známa žádná překážka ve zdravotním stavu, která by bránila účasti a že dotyčný/dotyčná neměli v předchozích 14 dnech příznaky infekčního onemocnění (zvýšená teplota, kašel, ztráta chuti nebo čichu nebo další příznaky), vědomí rizikový kontakt s osobou pozitivní na přítomnost SARS CoV -2 a nemají nařízenou karanténu.

Čestné prohlášení o bezinfekčnosti ke stažení ve formátu pdf zde >

SOUHLAS ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE

s účastí nezletilého do 15 let na akci Český běh žen Ostrava 2020 pořádané Sdružením sportovních klubů Vítkovice, z.s.

Souhlas ke stažení zde >

 

PODĚKOVÁNÍ

Závěrem, děkujeme všem za povzbuzení, kterého se nám po celou dobu příprav dostává.  Organizace je pro nás teď náročnější, ale s podporou vaší i všech partnerů Českého běhu žen Ostrava to, věříme, zvládneme. Počasí nám má přát. Všechna opatření jsme konzultovali s odborníky. Věříme, že si užijeme společný den plný optimismu, úsměvů a sportu.
Program dne závodu, 3. 10. 2020

 

Prezentace

Pátek 2. 10. 2020

15:00–21:00 Trojhalí – Prezentace závodů Českého běhu žen Ostrava

Sobota (den závodu) 3. 10. 2020

8:00–13:30 Trojhalí – Prezentace závodů Českého běhu žen Ostrava

8:00–09:00 Stánek dm – Prezentace Rodinný běh s dm

 

Závody

9:15 WarmUp děti (rodinný běh s dm)

9:30 Rodinný běh s dm

10:15 WarmUp Nordic Walking

10:30 Nordic Walking 2,5 km

11:00 WarmUp 2,5 km

11:15 běh žen 2,5 km

12:00 WarmUp 5 km

12:15 běh žen 5 km

14:00 WarmUp 10 km

14:15 běh žen 10 km

16:00 Vyhlášení Český běh žen Ostrava, tombola