| ENGLISH | POLSKI |

 

19. 03. 2020

Příprava na Český běh žen 2020 běží a zároveň se snažíme pomáhat

Všichni vnímáme současnou situaci a vše co z ní vyplývá, přesto, dobrá zpráva je, že přípravy na Český běh žen Ostrava 2020 pokračují v rámci možností naplno! V jejich rámci se ale také zapojujeme do projektů našich přátel, členů týmu, kteří pomáhají s aktuálním šitím roušek, ale i jinak. Rádi bychom dnes upozornili na dvě možnosti, jak se mohou zapojit všichni, kteří mají šikovné ruce, přebytečný materiál nebo prostě chuť pomoci.

Prvním je šicí dílna ve Vestibul Interiéru v Ostravě. Dnem i nocí se tady šije. Mají zde zatím dost materiálu i šicích strojů, ale chybí šikovné ruce. Kdo nemá stroj, ale umí šít, může přijít do provizorní dílny na Nádražní ulici. Kdo může šít doma, dostane materiál, pokyny a může šít doma. Jak na to všechno, najdete ve videu.

 

video-vestibul

 

Ne každá je ovšem rozená švadlenka. Většina z nás má ale doma určitě aspoň jedno starší, ale pevné bavlněné prostěradlo, povlečení nebo ubrus, které rád daruje. To pak použijí šikovné ruce uživatelů a pracovníků Charitního střediska Svaté Lucie a roušky ušijí za vás. Posíláme vzkaz šéfa sociálních služeb Chaity Ostrava, Marka Blauty: „... holky na Lucii jedou jako draci, podařily se sehnat a zajistit šňůrky, ale pomalu dochází látky. V této chvíli mají holky zásobu na dnešek a zítřek, ale potřebujeme zajistit další materiál na příští týden. Jen pro informaci, holky teď šijí přes 100 roušek za den." 

Tyhle roušky poslouží téměř 300 lidem z Charity Ostrava, jejichž péče o lidi v denním centru, azylových domech, domovech pro seniory, hospici a dalších střediscích se nemůže zastavit (zde najdete jejich seznam). Roušky využijí také uživatelé služeb, především lidé bez domova. 

Prosíme tedy, pokud máte doma prostěradla, povlečení, ubrusy z pevné, 100% bavlny, které byste mohly postrádat a měly byste možnost je do středy 25. 3. dovézt na ředitelství Charity Ostrava, Kořenského 1323/17, Ostrava-Vítkovice, ve všední dny v době 8-16 h, moc tím pomůžete. Na jakékoli otázky v této souvislosti vám rádi odpoví na telefonním čísle +420 731 625 789.

Víme, že mnohé z těch, které oslovujeme, nejsou z Ostravy a my upozorňujeme na aktivity pouze zde. Je to tím, že Ostrava je město, kde se Český běh žen narodil a mnozí členové z našeho týmu jsou ve svých povoláních nebo naopak „mimoškolních" aktivitách zapojeni právě v těchto projektech. Snad nám prominete. Děkujeme a těšíme se na startu